Nejnavštěvovanější část Turecka

Jedna z nejnavštěvovanějších částí Turecka, Turecká riviéra, se nachází na jihu Turecka, tedy u Středozemního moře. Kromě stále slunečného počasí a vyhřátého moře lemující dlouhé písčité pláže se při její návštěvě můžete těšit nejen na kvalitní hotelové komplexy, ale především na obrovské množství historických památek.

Součástí Turecké riviéry je hned několik letovisek, namátkou Belek, Antalya, Side, Alanya nebo Kemer.

Turecká riviéra pro každého

Výhodou Turecké riviéry je to, že si zde přijde na své opravdu každý. Na pobřeží totiž nalezneme nejen luxusní hotelové resorty, ale také kempy. Součástí hotelových resortů bývají velice často bazény, wellnes procedury, různé sportovní aktivity a pro děti bývá připraven také animační program. V okolí hotelů se nachází golfová hřiště, takže si na své přijdou i milovníci golfu.

K večernímu životu vás samozřejmě budou lákat bary, které vám poskytnou zábavu až do pozdních hodin. Navíc se nemusíte bát, že byste domů nepřivezli žádný suvenýr. Obchůdků s různým orientálním zbožím je zde opravu dostatek.

Památky a zajímavosti v okolí

Pokud se rozhodnete navštívit okolí riviéry, máte obrovské možnosti. Můžete totiž navštívit nejen antická města (Syedra, Hamaxia, Leartis a další), mešity a muzea, ale také přírodní krásy, ke kterým patří například Národní park Olympos, jeskyně Dalmatas, mystická Chiméra, ale především Kleopatřina pláž, která se řadí k nejkrásnějším plážím světa.