Side - slunce, moře, písek na kulisách antických ruin

Městečko Side je letovisko nacházející se uprostřed Turecké riviéry, asi 75 km východně od Antalye. Je populární u rodin s dětmi, ale také vyznavači vodních aktivit a všech těch, kteří mají rádi historické památky a dávají přednost klidné dovolené.

Staré město a nové hotely

Side se dá rozdělit na dvě velmi odlišné části. První část se nachází na poloostrově úzkém pouze několik stovek metrů. Jsou zde archeologické vykopávky, ruiny římských staveb a staré domy s obchůdky a uličkami. Druhá část města Side se táhne podél pobřežní pláže a sestává se z desítek velkých hotelů. V těchto hotelích se nachází naprostá většina ubytovacích kapacit.

Resort se rozkládá na pouhých 800 metrů dlouhém poloostrově. Má dvě oblázkové pláže, každou na jedné straně poloostrova. Dále jednu menší zátoku s písčitou pláží. Pobřeží kromě krásně čisté vody nabízí širokou paletu vybavení a zařízení k vodním sportům. Moře bývá teplé od jara do podzimu.

Side - nákupy i výborná kuchyně

Jednou z aktivit v Side jsou také nákupy. Obchody v centru nabízejí především tradiční kožené výrobky a šperky, které lze koupit za výhodnou cenu. Za návštěvu stojí také restaurace, jež servírují vždy výborné a čerstvé delikatesy, lze doporučit především ty tradiční s tureckými specialitami – od kebabů, feta sýru, plněných paprik a vinných listů až po výborné olivové a rajčatové saláty.